На 24.06.2026 г. академичното ръководство на Висшето транспортно училище „Тодор Каблешков“, в лицето на ректора проф. д-р инж. Красимир Кръстанов и заместник-ректора по учебна дейност доц. д-р инж. Юлия Варадинова присъстваха на официалното откриване на новата STEM зала на нашите партньори от Професионална гимназия по транспорт „Владимир П. Минчев“.
Събитието събра вдъхновяващи хора, обединени от една обща цел – да предоставят на младите хора съвременна среда за развитие, иновации и практическо обучение в сферата на науката и технологиите. Новата STEM реалност на Професионална гимназия по транспорт „Вл. П. Минчев“ е доказателство, че когато образованието и визията вървят ръка за ръка, резултатите са впечатляващи.
Като техни партньори, ние сме изключително горди с този техен успех. Вярваме, че това пространство ще бъде родно място на много нови идеи, открития и бъдещи успешни проекти, които с радост ще подкрепим.
Честито на целия екип! Продължаваме да градим бъдещето заедно!





